Porsche tamamen elektrikli ilk otomobilini geri çağırabilir

Porsche tamamen elektrikli ilk otomobilini geri çağırabilir

access_time01 Temmuz 2021 14:43
Alman otomobil üreticisi Porsche, tamamen elektrikli ilk otomobil modeli olan Taycan'ı hareket halince yaşanan güç kaybı problemi nedeniyle geri çağırmayı planlıyor.

Konuya yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Porsche ani bir güç kaybına neden olabilecek bir yazılım sorununu düzeltmek için Taycan elektrikli otomobilini küresel olarak geri çağırmayı planlıyor.

Söz konusu plan ABD'de arabaların acil durum moduna geçtiği ve Mayıs ayında Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından soruşturma başlatıldığına dair raporların ardından gündeme geldi.

PORSCHE YORUM YAPMADI

Bloomberg'de yer alan haberde önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapılması beklenirken, yetkililer şu ana kadar herhangi bir kaza veya yaralanma olmadığını söyledi. Porsche sözcüsü ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Porsche'nin ilk tamamen elektrikli otomobilinin geri çağrılması, giderek daha sofistike yazılım araçlarıyla donatılmış araçların büyük ölçekte piyasaya sürülmesinin teknik zorluklarının bir göstergesi durumunda. Tesla'ya da, otomatik pilot özelliğiyle ilgili riskleri gözden geçirmesi için Çin'deki 285.000'den fazla otomobilinde yazılım düzeltmesi yapması gerektiği belirtilmişti.

HAREKET HALİNDE GÜÇ KAYBI

Bu yılın başlarında, bazı Porsche sürücüleri 800 voltluk bir pille çalışan Taycan'ın aniden durmasından şikayet etmişti. Sorun "herhangi bir hızda hareket halindeyken hareket gücü kaybı" olarak nitelendirildi. Rapora göre tüm şikayetler, sorunun pil arızası hakkında uyarı veya hata mesajı olmadan oluştuğu belirtiliyor.

2019'da tanıtılan Taycan, Porsche'nin elektrikli araçlara geçişte tamamen pille çalışan ilk modeli olma özelliği taşıyor.

En ucuz sıfır otomobiller

 

Ford, bazı fabrikalarındaki üretimi durduracak

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

Ehliyet sınavında yakalandı: Böyle teçhizat görülmedi!

access_time21 Eylül 2021 15:28

Kırıkkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ehliyet sınavına kopya düzeneği ile giren ve bu kişiye yardım eden şüpheli yakalandı.

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

Kar açıklaması hisseleri uçurdu

access_time21 Eylül 2021 13:59

Uber hisseleri kar açıklaması ile yükseldi

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

Sıfır araçta stokçuluk iddiasında bomba gelişme

access_time21 Eylül 2021 03:35

Sosyal medyaya yansıyan, boş arazide yüzlerce sıfır otomobil görüntüsü, ÖTV indirimi sonrası stokçuluk iddialarını yeniden alevlendirdi. Ticaret Bakanı Muş, iddiaların tüm...

Motorinde indirim

Motorinde indirim

access_time20 Eylül 2021 17:06

EPGİS: 21.09.2021 itibarıyla motorinde 29 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşti, pompa fiyatlarına yansımayacak

YORUM YAP

YORUMLAR (0)