Togg, Deriner Barajı gövdesinde

Togg, Deriner Barajı gövdesinde

access_time09 Mayıs 2023 17:42
Togg, temelden 249 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin Yusufeli Barajı'ndan sonra en yüksek barajı olan Deriner'in gövdesine getirildi.

Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un "Anadolu kırmızısı" modeli, son yıllarda Türkiye'de yapılan yatırımlara dikkati çekmek amacıyla getirildiği Deriner Barajı'nın gövdesinde görüntülendi.

Eski bakanlardan AK Parti Artvin milletvekili adayı Faruk Çelik, Çoruh Nehri üzerinde 670 megavat kurulu gücüyle yıllık 2 milyar 118 milyon enerji üretim kapasitesine sahip Deriner Barajı'nın gövdesinde Togg'la gezinti yaptı.

Çelik, gazetecilere, Togg'un tanıtımı kapsamında Deriner Barajı'nın gövdesine çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bir tarafta Çoruh Nehri'ni gerdanlık gibi ören Deriner Barajı, bir yanımda Togg. Elektrikle çalışan, Türkiye'nin ürettiği yerli otomobil. Artvin elektrik üretiyor. Türkiye elektrikli otomobil üretiyor. İkisinin buluştuğu noktadayız. Çok anlamlı diye düşünüyoruz. Gelişen Türkiye, yeni yüzyılın şahlanan Türkiye'sinin iki önemli adresinin buluştuğu bir yerdeyiz şu an. İnşallah bu şahlanış, 2023 sonrası yeni yüzyılda artarak devam edecek."

Vatandaşların bu yeniliklere sürekli şahit olacağını ifade eden Çelik, "AK Parti kadroları Türkiye'nin yükünü taşıyan kadrolardır. Bir tarafta elektrik, bir tarafta araba ve benzeri üretimlerle yeniliklerle sürekli Türkiye'nin gündemindeyiz. İnşallah milletimiz bunların farkındadır ve önümüzdeki pazar günü bu farkındalığın gereğini yerine getirecek ve Türkiye'nin şahlanışına milletimizin desteğiyle devam edeceğiz." diye konuştu.

Togg, Burdur ve Bartın'da tanıtıldı

 

Togg marka polis aracı görevde

 

TOGG asker uğurlama konvoyunda

 

Togg'dan bir ilk daha: Akıllı cihaz ile batarya pasaportu

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

ABD'den yabancı üretim akıllı otomobilleri soruşturma kararı

ABD'den yabancı üretim "akıllı otomobilleri" soruşturma kararı

access_time01 Mart 2024 03:35

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada hassas bilgiler toplayabildiği belirtilen Çin dahil, yabancı ülkelerin ürettiği "akıllı otomobillerin" soruşturulacağını...

OSD, AB'den hibe desteği alacak

OSD, AB'den hibe desteği alacak

access_time29 Şubat 2024 10:31

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), "Türk Otomotiv Sanayiinin AB Yeşil Mutabakat Hedeflerini Gerçekleştirmesi Projesi" ile Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında AB'den hibe desteği...

Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim yolda

Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim yolda

access_time29 Şubat 2024 09:47

Yarından itibaren motorine 1,35 TL indirim bekleniyor. Peki benzinde indirim var mı? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de geçerli olan...

İngiltere'de otomotiv üretimi üst üste beşinci ayda da arttı

İngiltere'de otomotiv üretimi üst üste beşinci ayda da arttı

access_time29 Şubat 2024 07:41

İngiltere'nin otomobil üretimi, Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artış göstererek, art arda beşinci büyüme ayına imza attı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)