TOGG tedarikçileri ekimde seçilecek

TOGG tedarikçileri ekimde seçilecek

access_time18 Ağustos 2020 17:13
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobildeki son durumu değerlendirdi. Karakaş, pandemi sürecinden adım adım ilerleme kaydettiklerini ve aracın üretileceği tesisin tedarikçilerini ekimde seçeceklerini söyledi.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobildeki son durumu, yerli otomobildeki yerlilik payı ve sermaye durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerli otomobilin 15 yıllık bir süreç olduğunu ve öncelikle projenin dış dünyadaki örneklerini incelediklerinin altını çizen Karakaş, "Hedef kitlemizin beklentilerini tasarıma yansıttık" dedi, yerlilik, millilik için aracın üretileceği tesisin tedarikçilerini ekimde seçeceklerini söyledi.

Bloomberg HT'ye konuşan Karakaş, şu ifadeleri kullandı:

"Planlarımız doğrultusunda ilerliyoruz, pandemiden etkilenmedik. 18 aylık sürede inşaatımızın tamamlanmasını sağlayacağız."

"ARAÇ PİYASAYA ÇIKTIĞINDA YERLİ BATARYA DA ORTAYA ÇIKACAK"

"SUV'dan sonra başka modeller de pazara sunulacak. Hissedarlarımıza yüzde 51 yerlilik sözü verdik. Yerlilikte yüzde 68'e ulaşabiliriz. Araç piyasaya çıktığında yerli bataryamız da ortaya çıkacak."

Kurdaki artış otomotivde vergiyi de yükseltiyor

Satılık ve kiralık araçların yol ve kaldırım üstüne park edilmesi yasaklandı

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bayram dönüşü trafikte son durum

Bayram dönüşü trafikte son durum

access_time13 Nisan 2024 18:24

Ramazan Bayramı tatilinin sonuna gelindi. Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu sürüyor.

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

access_time13 Nisan 2024 17:21

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla memleketlerine veya tatil bölgelerine giden vatandaşların dönüş yoluna girdiğini belirten uzmanlar, sürücülerin yolda dikkat etmesi gereken...

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

access_time13 Nisan 2024 11:15

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin 7 gününde 4 bin 370 trafik kazasında 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 331 kişinin yaralandığını...

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

access_time13 Nisan 2024 08:42

Anadolu Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren bazı sürücülerin dönüşe geçmesiyle hareketlilik arttı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)