Togg'a kamu alım garantisi geliyor

Togg'a kamu alım garantisi geliyor

access_time16 Ocak 2023 20:06
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yaptığı toplantıda Togg'a kamu alım garantisi verileceğini açıkladı. Böylelikle Togg'un en büyük müşterisi Türkiye olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantıda, 2022 yılını değerlendirdi ve 2023 hedeflerini paylaştı. Bakan Nebati burada yaptığı konuşmada Togg'a ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yönelik kamu alım garantisi verileceğini açıkladı.

Bakan Nebati konuyla ilgili yaptığı konuşmada "Finansal mimari çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin vizyon projelerinden olan Togg'a yönelik kamu alım garantisini de hayata geçiriyoruz" dedi.

EN BÜYÜK MÜŞTERİSİ TÜRKİYE

Togg, geçtiğimiz yıl seri üretim hattını resmen açtığı C-SUV modellerinin ön siparişlerini önümüzdeki ay almaya başlayacak. Satış ve teslimatlar ise ilk çeyreğin sonuna kadar devam edecek. Yalnızca vatandaşlar değil, devlet kurumları da satış tarihini bekliyor. Togg CEO'su tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan bir açıklamada yapılan anlaşmalar gereği kamu kurumlarına yılda en fazla 2 bin adet satabileceklerini söyledi. İçerisinde bulunduğumuz 2023 yılı için bu sayı yüzde 10'a tekabül etse önümüzdeki yıllarda talebi karşılamaya yetmeyecek gibi gözüküyordu. Bakan Nebati'nin bu açıklamasıyla birlikte mevcut kısıtlama ortadan kalkmış olacak. Yani Anadolu Grup, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB iştiraki Togg'a kamu alım garantisi verilecek. Türkiye, yıllık 175 bin otomobil üretmeyi planlayan şirketin en büyük müşterisi olacak.

Togg'dan bir ilk: Akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanı

 

TOGG, CES 2023'ün gözdesi

 

Togg Avrupa'da 92 testten geçiyor

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Musk'ın başı çalışanlarla dertte: Tesla'da grev krizi!

Musk'ın başı çalışanlarla dertte: Tesla'da grev krizi!

access_time23 Şubat 2024 10:59

Elon Musk'ın, sendika karşıtı tavrı, Tesla'ya ait şarj istasyonlarının tehlikeye girmesine neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda İsveç'te yaşanan grevlerle gündeme gelen kriz, şimdi...

Hedefevim'e ait otomobiller yeniden ihaleye çıkacak

Hedefevim'e ait otomobiller yeniden ihaleye çıkacak

access_time23 Şubat 2024 10:53

TMSF, kayyım olarak görevli bulunduğu Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Ticaret A.Ş.’ye ait otomobiller için ikinci kez ihaleye çıkacak.

Volkswagen yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

Volkswagen yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

access_time22 Şubat 2024 13:49

Volkswagen ABD'de yaklaşık 261.000 aracı geri çağıracağını duyurdu.

Tesla'nın fabrika genişletme planına tepki!

Tesla'nın fabrika genişletme planına tepki!

access_time21 Şubat 2024 16:06

Almanya'da Grünheide bölgesi sakinleri Tesla'nın fabrika genişletme planına karşı çıktı

YORUM YAP

YORUMLAR (0)