Uber'in rakibi yeni yatırım aldı

Uber'in rakibi yeni yatırım aldı

access_time19 Ekim 2018 16:10
Dubai merkezli taksi çağırma uygulaması Careem, mevcut yatırımcılarından 200 milyon dolarlık yatırım aldı

Uber'in Orta Doğu'lu rakibi Careem, 200 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. 2016 yılında 1 milyar dolar olan girişimin piyasa değerinin, alınan yatırım ile birlikte 2 milyar dolara yükseldiği belirtiliyor.

Mobil uygulama üzerinden taksi çağırma hizmeti veren Careem'e son yatırımı girişime daha öncede yatırım yapan Al Tayyar Grup, STV, Japon e-ticaret şirketi Rakuten ve teknoloji yatırımlarıyla tanınan Suudi Prens El Velid Bin Talal yer alıyor. Gelecek vaat eden girişimlere yatırım yaptığını açıklayan El Velid Bin Talal'in şirketi Kingdom Holding, 2017 yılında da Careem'in yüzde 7 hissesini satın almıştı. Careem'e daha önce yatırım yapanlar arasında ise Daimler ve Çin’li DiDi Chuxing’in bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Uber'in Careem'i satın almak istediği iddia edilmişti.

30 MİLYON KULLANICISI VAR

Dubai merkezli girişim, toplu ulaşım, teslimat hizmetleri ve ödeme sistemi geliştirmek için 500 milyon dolar daha yatırım almayı hedefliyor. Careem'in Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Mudassir Sheikha, "Tüketicilere yönelik internet fırsatlarının çok fazla olduğu bölgelerimizde, internet temelli hizmetler derin ve olumlu etkiler yaratıyor" dedi. 2012 yılında kurulan Careem'in 30 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Dubaili girişim, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye ve Pakistan'da 120 şehirde aktif olarak kullanılıyor. 2018'de Sudan'a açılan Careem, geçtiğimiz günlerde ise yemek teslimatı yapmaya başladı.(Habertürk)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bayram dönüşü trafikte son durum

Bayram dönüşü trafikte son durum

access_time13 Nisan 2024 18:24

Ramazan Bayramı tatilinin sonuna gelindi. Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu sürüyor.

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

access_time13 Nisan 2024 17:21

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla memleketlerine veya tatil bölgelerine giden vatandaşların dönüş yoluna girdiğini belirten uzmanlar, sürücülerin yolda dikkat etmesi gereken...

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

access_time13 Nisan 2024 11:15

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin 7 gününde 4 bin 370 trafik kazasında 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 331 kişinin yaralandığını...

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

access_time13 Nisan 2024 08:42

Anadolu Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren bazı sürücülerin dönüşe geçmesiyle hareketlilik arttı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)