Yeni Golf piste iniyor

Yeni Golf piste iniyor

access_time29 Temmuz 2015 10:00
Golf, şu aşamada konsept olarak geliştirilen konsept versiyonu ile sokaktaki başarısını pistlere taşımayı hedefliyor
Alman üreticinin en çok satan modelleri arasında yer alan Golf’ün yeni tanıtılan yarışarabası konsepti yarışlar da yer alması için özel olarak geliştirilmiş. Şimdilik testleri devam eden arabanın önümüzdeki yıla hazır olması bekleniyor.

Golf’ün performans versiyonu olan R’dan tanıdığımız 2.0 litrelik dört silindirli motoru bu modelde de kullanılmış. 330 beygir gücündeki 440 Nm maksimum tork üretim değerine sahip olan araba bu değerleri sadece ön aksa, 6 ileri vitesli DGS ile aktarıyor.
İlk bakışta, güncel Golf modelinin başarılı bir modifiyesi olarak görünen yeni konsept; genişletilmiş çamurlukları, büyük rüzgarlığı, 18 inç jantları ve geniş hava deliklerine sahip tamponu ile fark yaratıyor.

Arabanın iç mekanı tamamen ralli yarışlarına göre tasarlanmış; tam takla kafesi, altı noktadan bağlı emniyet kemeri, yarış koltuğu ve dijital göstergeler iç mekanda göze çarpanlar.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

access_time18 Eylül 2021 06:32

Toyota Motor, yeni tip korona virüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

access_time17 Eylül 2021 13:48

Ticaret Bakanlığı, ÖTV matrah değişikliği sonrası ortaya çıkan indirimi fiyatlara yansıtmadığı iddia edilen bayiler için harekete geçti. Konuyla ilgili ticaret müfettişleri...

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

access_time17 Eylül 2021 12:34

Otomobil üreticisi Renault bazı departmanlardan 2 bin kişiyi işten çıkarmayı, veri bilimi ve batarya kimyası gibi alanlarında ise 2 bin 500 kişiyi işe almayı planlıyor

İkinci el araçlardaki fiyat artışı: Yaptırımları çok ağır olur!

İkinci el araçlardaki fiyat artışı: Yaptırımları çok ağır olur!

access_time17 Eylül 2021 11:32

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ÖTV indirimi sonrası araç satışıyla ilgili artan şikayetlerle ilgili konuştu. Bakan Muş, "Usulsüzlük tespit edersek yaptırımları çok ağır olur"...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)