​Yeni Toyota Aygo gün sayıyor

​Yeni Toyota Aygo gün sayıyor

access_time07 Mart 2014 08:53
Yeni Toyota Aygo, eğlenceli karakteriyle A segmentinde yeni bir bakış açısı getirmek için yola çıkıyor.
“J-Playful” tasarım temasıyla üretilen otomobilin dizaynı genç Japon kültürünü yansıtıyor. Çarpıcı ikonik tasarımı, kompakt boyutları ve pratikliği ile sürüş keyfini en üst düzeyde sunan Yeni Aygo, kişiselleştirmeye uygun çözümleriyle de öne çıkıyor. Zekice düşünülmüş ayrıntılarıyla dikkat çeken Yeni Aygo, Haziran ayından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.
Dingil mesafesi değişmemesine rağmen, daha geniş bir iç kabin sunan Yeni Toyota Aygo'da ABS, EBD (Elektronik fren gücü dağıtımı), VSC (Araç denge kontrol sistemi), HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi) ve perde hava yastıkları standart olarak sunuluyor. Enerji absorbe edici donanım ve sağlamlaştırılmış kabini sayesinde ön arka ve yan çarpma performansı da Yeni Aygo'yu çok daha sağlam kılıyor.
Yeni Toyota Aygo'da 7 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla Toyota x-touch multimedya ve akıllı telefon uygulamalarına olanak veriyor. Uyumlu uygulamalarla navigasyon ve sosyal medya kanallarına erişim de çok kolaylıkla sağlanıyor.
Toyota'nın ödüllü 3 silindir 1.0 lt VVT-i benzinli motoru ile donatılan Yeni Toyota Aygo, eko versiyonda 100 kilometrede 3,9 litre yakıt tüketirken 90gr/km karbondioksit salımı gerçekleştiriyor.
Yeni Toyota Aygo'yu tasarlayan Başmühendis David Terai, A segmentinde cazibe eksikliğini giderecek ve insanların büyük beğeni ile karşılayacağı bir otomobil üretmek hayaliyle yola çıktıklarını belirterek, “Yeni Aygo kompakt boyutlarına rağmen sofistike hatları ile çarpıcı bir görünüme sahip. Eğlenceli, stil sahibi ve kişilerin kendi tarzlarına uygun çözümler geliştirebileceği bir otomobili A segmentine sunuyoruz” dedi.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

EV üreticilerine yatırım yapmak riskli

"EV üreticilerine yatırım yapmak riskli"

access_time08 Mayıs 2023 17:17

ABD’deki elektrikli araç üreticileri, efsane yatırımcı Warren Buffett'ın listesine giremiyor.

Yatırımcılar Tesla’ya değil, Ferrari’ye yönelmeli

"Yatırımcılar Tesla’ya değil, Ferrari’ye yönelmeli"

access_time07 Mart 2023 16:31

Tesla’nın son dönemki performansı üzerine yatırımcıları uyaran Morgan Stanley, makro belirsizlikle başa çıkmak için Ferrari hisselerini öneriyor.

Uber, ödemelerde kripto para kabul edecek

Uber, ödemelerde kripto para kabul edecek

access_time13 Şubat 2022 10:06

Kripto paralarla ödeme sistemi hızla genişliyor. Birçok şirket bu alanda hazırlık yaparken UBER CEO’su Khosrowshahi kripto ödemelerini "kesinlikle" kabul edeceklerini...

Toyota'nın Yeni Finans Direktörü Nilgün Aydın Türkücü oldu

Toyota'nın Yeni Finans Direktörü Nilgün Aydın Türkücü oldu

access_time15 Haziran 2021 17:26

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.'de Finans Direktörlüğü görevine Nilgün Aydın Türkücü getirildi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)