Otomobil hırsızlarından icat

Otomobil hırsızlarından icat

access_time07 Şubat 2018 07:21
‘Pompalı hava torbası’ kullanarak otomobil hırsızlığı yapan çete çökertildi. Hırsızların ‘Pompalı hava torbası’yla araç çalma yöntemi ise polis kayıtlarına ilk kez girdi

İstanbul’un çeşitli semtlerinde artan otomobil hırsızlıklarını inceleyen Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çalınan araçların çoğunun aynı marka olduğunu fark etti. Polisin sabıka listesinde olan, daha önce bu tür araçları çalan sabıkalı Mustafa I., mercek altına alındı. Oto hırsızlığı suçundan girdiği cezaevinden çıktığı anlaşılınca da takip başladı. Mustafa I.’nın tekrar hırsızlığa başladığı ve çete lideri olduğu belirlenen Sinan Ş.’nin yardımcılığını yaptığı belirlendi.

TIR’LARLA SEVKIYAT

Çetenin çaldıkları lüks araçları sahte evraklarla TIR’lara yükleyerek Adıyaman ve Şırnak’a gönderdiği, diğerlerini ise parçalayıp piyasaya ‘çıkma parça’ olarak sattığı ortaya çıktı. 3 aylık teknik ve fiziki takip sonucu çete üyesi 15 kişinin kimlikleri belirlendi. İstanbul, Adıyaman ve Şırnak’ta eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Gazete Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre Mustafa I., polisin Eyüpsultan’da bir eve düzenlediği baskında ikinci kattan atlayarak kaçmaya çalıştı. Ayağı kırılan Mustafa I.’nın yanı sıra çete lideri Sinan S.’yle birlikte 13 kişi yakalandı. Bu arada Şırnak’a gönderilmek üzere TIR’a yüklenen 3 lüks araç da, Kurtköy’de ele geçirildi. 9’u parçalanmış 36 otomobile el konuldu.

Hırsızların ‘Pompalı hava torbası’yla araç çalma yöntemi ise polis kayıtlarına ilk kez girdi. Zanlıların torbayı şişirerek kapının aralanmasını sağladığı, daha sonra metal bir düzenekle rahatça açtığı tespit edildi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Araç muayenesinde kredi kartına ek ödeme

Araç muayenesinde kredi kartına ek ödeme

access_time19 Mayıs 2024 09:42

Araç muayene ücretlerine yapılan zamlardan sonra bu kez de “kredi kartı tahsilat farkı” tartışma konusu oldu. Kartlı ödemelerde vatandaşlar 77 lira fark veriyor.

Bir haftada 1 milyon 968 bin araca denetim

Bir haftada 1 milyon 968 bin araca denetim

access_time18 Mayıs 2024 13:50

İçişleri Bakanı Yerlikaya, son bir haftada 1 milyon 968 bin 551 araç denetlendiğini açıkladı.

İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak

access_time18 Mayıs 2024 01:54

İstanbul'da "Büyük Eğitim Mitingi" nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Seda Kaçan, İtalya’da piste çıkıyor! Hedef Avrupa şampiyonluğu

Seda Kaçan, İtalya’da piste çıkıyor! Hedef Avrupa şampiyonluğu

access_time17 Mayıs 2024 15:30

Türk kadın pilot Seda Kaçan, 19 Mayıs'ta İtalya'da piste çıkacak. Kaçan'ın hedefi TCR Avrupa Dayanıklılık Şampiyonası'nda kendi kategorisini ilk sırada tamamlayarak Avrupa...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)