Apple'ın sürücüsüz otomobil filosu deşifre oldu

Apple'ın sürücüsüz otomobil filosu deşifre oldu

access_time15 Mayıs 2018 13:17
Son yıllarda mobil cihazlarıyla gündemden düşmeyen Apple’ın uzun yıllardır sürücüsüz otomobiller üzerinde kapsamlı projeler yürüttüğü söyleniyor ancak şirketin çalışmaları hakkında herhangi bir şey bilinmiyordu

Apple’ın yıllardır sürücüsüz otomobiller üzerinde çalıştığı bilinirken, şirketin tam olarak bu yeni trendin neresinde yer aldığı bilinmiyordu. California Motorlu Taşıtlar İdaresi kayıtları, gizli projeye dair bir detayı açıklığa kavuşturdu.

MacReports web sitesinin haberine göre, Apple’ın California’da trafiğe açık yollarda bir acil durum sürücüsüyle test etmek için kaydettirdiği 55 otonom otomobilden oluşan bir araç filosu bulunuyor. Ayrıca şirketin bu araçlarla yola çıkmak için 83 sertifikalı acil durum sürücüsü çalıştırdığı ortaya çıktı.

Gelinen son noktada Apple’ın sürücüsüz otomobillere ve acil durum sürücülerine sahip olduğunu biliyor ancak bunlarla tam olarak ne yaptığını hâlâ bilmiyoruz.

Apple Nisan 2017’de otonom sürüş testleri için gerekli izinleri almıştı.

ABD’li teknoloji devinin gizli projesine dair birçok teori söz konusu. Ancak Apple’ın bir otomobil yerine otonom sürüş teknolojisi geliştirerek bunu otomobil üreticilerine lisanslayacağı fikri ağır basıyor.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Volkswagen'den şok İran kararı

Volkswagen'den şok İran kararı

access_time20 Eylül 2018 12:38

Alman otomotiv devi Volkswagen, ABD'nin Tahran'a uyguladığı tek taraflı yaptırımlar nedeniyle İran'daki faaliyetlerinin büyük bir kısmını durduracak.

Renault-Nissan-Mitsubishi ve Google güçlerini birleştiriyor

Renault-Nissan-Mitsubishi ve Google güçlerini birleştiriyor

access_time20 Eylül 2018 09:47

Renault, Nissan ve Mitsubishi, araçlarını akıllı bilgi eğlence sistemleriyle donatmak amacıyla Google ile küresel bir anlaşmaya imza atıyor.

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

access_time19 Eylül 2018 20:51

Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın düzenlenecek "Evrensel Aşura Matem Merasimi" nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

Trafik cezalarında yeni dönem resmen başladı!

Trafik cezalarında yeni dönem resmen başladı!

access_time19 Eylül 2018 17:12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce (İBB) kurulan ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce kullanılan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) çerçevesinde, kamerayla tespit edilen ihlallere...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)