Devler o araç teknolojilerini paylaşacak

Devler o araç teknolojilerini paylaşacak

access_time08 Temmuz 2019 09:52
Ford ve Volkswagen elektrikli ve otonom araç teknolojileri paylaşımı konusunda anlaştı. Otomotiv devlerinin anlaşmasıyla birlikte beraber yeni teknolojilerin ortaya çıkması muhtemel.

Otomobil üreticileri Ford ve Volkswagen elektrikli ve otonom araç teknolojilerini paylaşma anlaşmasının çerçevesiz üzerinde uzlaşarak, şu ana kadar ticari araç üretimine odaklanan işbirliklerinin kapsamını geliştirmeye karar verdi.

Reuters'a Cuma günü bilgi veren bir kaynak Volkswagen'in MEB adı verilen elektrikli araç platformunu Ford ile paylaşacağını söyledi.

İkinci kaynak ise Volkswagen denetim kurulunun Ford ile işbirliğinin kapsamını genişletmeyi ele almak üzere 11 Temmuz'da toplanacağını söyledi.

Volkswagen yetkilisi olası işbirliğinin kapsamı hakkında yorum yapmadı ancak Ford ile müzakerelerin iyi gittiğini söyledi.

Ford sözcüsü de, "Volkswagen ile müzakerelerimiz devam ediyor. Çeşitli alanlarda verimli görüşmeler yapılıyor. Ayrıntılar netleştikçe bilgi vereceğiz" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Otomobilinizi hijyenik tutmanın ipuçları

Otomobilinizi hijyenik tutmanın ipuçları

access_time01 Haziran 2020 13:41

Kovid-19 pandemisi hepimizin hayatını ve yaşam düzenini etkilerken, aynı zamanda temas ettiğimiz noktaları daha temiz ve hijyenik hale getirme yolları konusunda da...

Otomotiv yan sanayi sektöründe 28 bin kişi işsiz kalabilir

Otomotiv yan sanayi sektöründe 28 bin kişi işsiz kalabilir

access_time31 Mayıs 2020 16:06

Pandemi sürecinin yarattığı etkiyle birlikte otomotiv tedarik sanayinde çalışan 200 bin kişinin yaklaşık 28 bininin yıl sonuna kadar işten çıkartılabileceği...

2 milyar euroluk tasarruf planı

2 milyar euroluk tasarruf planı

access_time29 Mayıs 2020 17:48

Renault Grubu, üç yıl içinde sabit giderlerini 2 milyar eurodan fazla azaltmaya yönelik plan taslağını sundu.

Volkswagen Çinli ortağını satın alıyor

Volkswagen Çinli ortağını satın alıyor

access_time29 Mayıs 2020 14:31

Volkswagen elektrikli araç üretimi için Çin'de toplam 2,1 milyar euroluk yatırım yapacak. Ortağı JAC Motors'un yüzde 50'sini satın alacağını duyuran Alman devi, ilk kez Çinli bir...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)