Devler o araç teknolojilerini paylaşacak

Devler o araç teknolojilerini paylaşacak

access_time08 Temmuz 2019 09:52
Ford ve Volkswagen elektrikli ve otonom araç teknolojileri paylaşımı konusunda anlaştı. Otomotiv devlerinin anlaşmasıyla birlikte beraber yeni teknolojilerin ortaya çıkması muhtemel.

Otomobil üreticileri Ford ve Volkswagen elektrikli ve otonom araç teknolojilerini paylaşma anlaşmasının çerçevesiz üzerinde uzlaşarak, şu ana kadar ticari araç üretimine odaklanan işbirliklerinin kapsamını geliştirmeye karar verdi.

Reuters'a Cuma günü bilgi veren bir kaynak Volkswagen'in MEB adı verilen elektrikli araç platformunu Ford ile paylaşacağını söyledi.

İkinci kaynak ise Volkswagen denetim kurulunun Ford ile işbirliğinin kapsamını genişletmeyi ele almak üzere 11 Temmuz'da toplanacağını söyledi.

Volkswagen yetkilisi olası işbirliğinin kapsamı hakkında yorum yapmadı ancak Ford ile müzakerelerin iyi gittiğini söyledi.

Ford sözcüsü de, "Volkswagen ile müzakerelerimiz devam ediyor. Çeşitli alanlarda verimli görüşmeler yapılıyor. Ayrıntılar netleştikçe bilgi vereceğiz" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Elektrikli otoya ‘niyet’ var, ama...

Elektrikli otoya ‘niyet’ var, ama...

access_time18 Kasım 2019 18:11

Yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de kullanıcıların elektrikli araçlara olan ilgisi hızla artarken, altyapı yetersizliği, halen bu ilgiyi eyleme dönüştürme konusunda çekince...

7 ülkeye 10 aylık otomobil ihracatı geçen yılı geçti

7 ülkeye 10 aylık otomobil ihracatı geçen yılı geçti

access_time18 Kasım 2019 11:38

Türkiye otomotiv sektörünün önemli pazarlarından Hollanda, Mısır, Azerbaycan, Irak, İsrail, Sırbistan ve Suudi Arabistan'a 2018 yılında yapılan ihracat, bu senenin 10 ayında...

Japon devi ABD'de 400 bin aracı geri çağırdı

Japon devi ABD'de 400 bin aracı geri çağırdı

access_time18 Kasım 2019 09:20

Nissan, fren yağı sızıntısının yağına neden olması riski yaratan fren sistemi hatası nedeniyle ABD'de yaklaşık 400 bin aracı servislere geri çağırdı.

Yerli otomobil orada üretilecek!

Yerli otomobil orada üretilecek!

access_time18 Kasım 2019 09:07

Türkiye’nin otomobili Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde üretilecek.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)