Otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşüyor

Otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşüyor

access_time22 Ağustos 2019 17:09
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, “Dijital dönüşümle klasik otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşürken, başarının kuralları da değişiyor.” dedi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, Berlin’de düzenlenen Almanya-Türkiye Yapay Zeka Konferansı’nın Sanayi 4.0 paneli kapsamında “Türkiye açısından Dijital Dönüşüm” başlıklı oturumda otomotivde TOGG uygulama örneğini anlattı.

Otomotiv sanayisinin elektrikli araçlarla çok farklı bir yere gideceğini belirten Karakaş, uzun bir geçmişe sahip otomotiv şirketlerin elindeki yetkinliklerin vetecrübelerin kıymetinin azalacağına işaret etti.

Karakaş, Türkiyenin Otomobili konusunda dünya çapında yetkinliği olan bir ekiple çalıştıklarını anlatarak, “Her geçen gün büyüyen ekibimiz, alanlarında küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli çalışma arkadaşlarından oluşuyor.” ifadesini kullandı.

Karakaş “Dijital dönüşümle klasik otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşürken, başarının kuralları da değişiyor. Daha çevik ve hızlı olan, yaratıcı ve ortak çalışmalara yatkın olan ve nihayetinde müşteri deneyimini zirveye taşıyan organizasyonlar sürdürülebilir başarıyı yakalayacak. Bunun de temelinde küresel tecrübeye, farklı dallarda uzmanlığa olan sahip, bir ekip yatıyor.” değerlendirmesini yaptı. 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim

access_time28 Şubat 2020 17:05

Petrol fiyatlarında yaşanan gerileme sonrasında benzin ve motorine indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak indirim benzinde 34 kuruş, motorinde...

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

Trafiğe 1 ayda 94 bin 540 aracın kaydı yapıldı

access_time28 Şubat 2020 11:14

Trafiğe kayıtlı araç sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,4 artarak 23 milyon 245 bin 409'a yükseldi

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

Lüks araba sahipleri yayalara daha az yol veriyor

access_time27 Şubat 2020 16:07

ABD'de Nevada Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, lüks araba sahiplerinin yayalara daha az öncelik verdiği öne sürüldü. Araştırmaya göre, arabanın fiyatındaki her bin...

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

Tesla hisseleri 2 günde 19 milyar dolar değer kaybetti

access_time26 Şubat 2020 16:00

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla hisseleri, otopilot özelliğine yönelik eleştiriler ve koronavirüs etkisiyle 2 günde 100 dolardan fazla düştü.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)