Tesla hisse satacak

Tesla hisse satacak

access_time03 Mayıs 2019 09:05
Tesla, 650 milyon Doları yeni öz kaynak, 1,35 milyar doları da dönüştürülebilir tahvil olmak üzere toplamda 2 milyar Dolarlık fon toplamayı hedeflediğini duyurdu.

 Şirketin tepe yöneticisi (CEO) Elon Musk, kendi parasıyla 10 milyon Dolarlık hisse satın alacağını açıkladı.

Günün erken saatlerinde düşüş yaşayan Tesla hisseleri bu açıklamanın ardından yüzde 5 değer kazanarak Nasdaq Borsası'nda 245 Dolar'a kadar çıktı. Tesla yılın ilk çeyreğinde hisse senetlerindeki sert düşüşle 700 milyon Dolar kaybetmişti.

 
Şirket yılın ileriki dönemlerinde satılan fonlarla yaklaşık 2,5 milyar Dolar, iki senelik bütçe için yıllık 2,5 ila 3 milyar Dolar fon geliri elde etmeyi amaçlıyor. Tesla bu fon kazanımlarıyla piyasaya sürmeyi amaçladığı yeni SUV aracı Model Y ve Çin'in en büyük kenti Şangay'da temelini attığı dev fabrikaya yatırım yapacağı düşünülüyor.
 
Musk son tweet'inde Tesla Model 3'ün direksiyonu sağda olan araçlarının İngiltere'de satışa sunulduğunu yazmıştı.

Tesla daha önce banka kredisi, öz sermaye satışı, dönüştürülebilir tahvil ve 1,8 milyar Dolarlık ıskarta tahvil satışıyla güneş panelleri taşınmazlarıyla araç üretimini garanti altına almıştı.

Şirketin CEO'su Elon Musk, Mayıs 2018'de yaklaşık 10 milyon Dolara 33 bin yeni Tesla hissesi satın almış ve firmadaki hisse oranını yüzde 20'ye yükseltmişti.

Nasdaq Borsası'nda işlem gören Tesla hisseleri Mayıs 2019 itibariyle 241 Dolar'dan satılıyor. Şirketin hisse senetleri 2018 Aralık ortalarında 376 Dolara kadar çıkmıştı. Tesla hisseleri son 1 sene içerisindeyse yüzde 20 değer kaybetti.(Euronews)

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Motorinde indirime gidildi

Motorinde indirime gidildi

access_time23 Eylül 2020 16:44

Motorinin litre fiyatında 11 kuruş indirime gidildi. Motorinin litresi İstanbul'da 5,91, Ankara'da ise 5,96 lira olacak.

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

access_time23 Eylül 2020 11:59

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı....

Türkiye’den ödül alan tek araç İTÜ’nün aracı oldu

Türkiye’den ödül alan tek araç İTÜ’nün aracı oldu

access_time23 Eylül 2020 11:46

Avrupa Güneş Arabaları Yarışı'nda Zorlu Enerji’nin de desteklediği İTÜ GAE’nin B.O.W. aracı “En Mücadeleci Takım” kupasını kaldırdı. 5 farklı ülkeden 9 farklı takımın yer aldığı...

İstanbul’da taksi ve servisçiler için yeni dönem

İstanbul’da taksi ve servisçiler için yeni dönem

access_time23 Eylül 2020 11:17

İBB, taksici, servisçi ve turizm taşımacılarının mağduriyetini gidermek için, iki yeni karar aldı. İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla taksicilik ve turizm taşımacılığı tamamen...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)