Tesla'yı hackleyene otomobil hediye

Tesla'yı hackleyene otomobil hediye

access_time17 Ocak 2019 12:58
Tesla, Model 3'teki kusurları açığa çıkaran güvenlik araştırmacılarına Model 3 hediye edecek. Birçok teknoloji şirketi gibi, otomobil üreticisi de kendi yazılımında bulunan hatalar için nakit ödüller sunuyor

Tesla, aracın bilgisayar sistemini hackleyebilecek herhangi bir siber güvenlik araştırmacısına ücretsiz Model 3 sunarak hata ödülünü büyük ölçüde artırıyor.

Artan ödül, Trend Micro tarafından Pwn2Own adlı bir yarışmada açıklandı. Tesla, internet tarayıcılarında ve kurumsal yazılım programlarındaki kusurları bulmaya odaklanan etkinliğe katılan tek Otomobil üreticisi. Otomotiv kategorisinde ilk kez yer aldı.

Bloomberg’e göre yaptığı açıklamada, "Her bakımdan en yüksek güvenlik standartlarına sahip otomobiller geliştiriyoruz ve güvenlik araştırma topluluğu ile olan çalışmalarımız bizim için paha biçilmez" dendi.

Tesla'nın hata (bug) ödül programı 2014'te başlatıldı ve genellikle 25 ila 1.000 dolar arasında değişen ödülleri var. Son zamanlarda, ödüller, bulunanlara bağlı olarak, 15.000 dolara kadar yükseldi.

Teslarati bloguna göre, ödül programı yabancı bir aracın frenlerini uzaktan kumanda etmesine izin verebilecek Çinli yazılım şirketi Keen tarafından tespit edilen güvenlik açığı da dahil olmak üzere bir takım düzeltmelerden zaten sorumluydu.

Keen'in güvenlik laboratuarı, şirketin internet sitesine göre 2016 ve 2017 yıllarında Tesla'nın "ünlü güvenlik araştırmacısı" haline geldi.

Tesla Araç Yazılımı Başkan Yardımcısı David Lau, "Programımızı başlattığımızdan beri, tüm Tesla sahiplerinin toplumdaki en parlak zihinlerden sürekli olarak faydalanabilmelerini sağlamak için yatırımlarımızı güvenlik araştırmacılarıyla ortaklıklar halinde sürekli artırdık. Pwn2Own'da harika işler hakkında bilgi edinmek ve ödüllendirmek için sabırsızlanıyoruz. Böylece ürünlerimizi ve doğal olarak güvenli sistemler tasarlama yaklaşımımızı geliştirmeye devam edebiliriz." dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

6 bin 592 araç trafikten men edildi

6 bin 592 araç trafikten men edildi

access_time18 Temmuz 2019 21:57

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde, 80 bin 44 otomobil sürücüsünün denetlendiğini ve 6 bin 592 otomobilin...

TEB’den MTV ödemelerine 2 taksit imkanı

TEB’den MTV ödemelerine 2 taksit imkanı

access_time18 Temmuz 2019 13:59

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Kredi Kartları ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Bankacılık Şubesi veya www.gib.gov.tr yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)...

Genç sürücülerin gece araç kullanmaları yasaklanabilir

Genç sürücülerin gece araç kullanmaları yasaklanabilir

access_time18 Temmuz 2019 13:09

İngiltere’de kazaları önlemek adına yeni ehliyet sahibi gençlerin, gece araba kullanmalarına yasak gelebileceği bildirildi.

Taycan Formula E finalinde boy gösterdi

Taycan Formula E finalinde boy gösterdi

access_time18 Temmuz 2019 11:07

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)