VW imaj ve sloganını değiştiriyor

VW imaj ve sloganını değiştiriyor

access_time24 Aralık 2015 09:59
Dizel skandalı nedeniyle zor günler yaşaşan Volkswagen, tüm bunların üzerine sünger çekip imajını tamamen yeniden düzeltmek amacıyla çalışacak.
Firma, bu anlamda ilk adımı da, tüm dünyada kullandığı “Das Auto” sloganından vazgeçerek atacak.

2007 yılında, görevden alınan dönemin VW Grubu Başkanı Martin Winterkorn yönetiminde kullanılmaya başlanan “Das Auto” (Otomobil) sloganı, dizel motorlarda yaşanan emisyon krizinin kurbanları arasına giriyor. Nitekim her ne kadar firma tarafından “tam olarak öldüğü” doğrulanmasa da, bir süre sonra markanın reklamlarında yer almamaya başlayacağını ima ediyorlar. Zira konuşulanlara bakılırsa VW, söz konusu sloganı, bundan böyle izlenecek politika açısından fazla “kibirli” bulmuş.

Kravatlar fora!

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta Almanya’nın Dresden kentinde yaklaşık 2 bin kadar yöneticiyle kapalı kapılar ardından bir toplantı yapan VW Grubu, burada Bugatti’den Ducati’ye kadar tüm markalarla ilgili stratejileri tartıştı. Konu, düşen satışlar ve markanın popülaritesinin geri kazanılmasına ilişkin önlemlere geldiğinde, VW, en çok tartışılan marka oldu.

Yine edinilen bilgiler, VW Marka Şefi Herbert Diess’in, Winterkorn zamanında gündeme gelen sloganın yeni politikalarıyla uyuşmadığını, daha insancıl ve alçakgönüllü olunması gerektiğini vurguladı.

Bununla birlikte aynı toplantının, bir başka “farklılığa” daha işaret ettiği belirtiliyor. Tamamen alışılmadık bir atmosferde geçen toplantıda erkek yöneticilere isterlerse kravatlarını çıkarabilecekleri söylenirken, bazılarının ise takım çalışmalarına tişörtlerle katıldılar. Bunun, Winterkorn dönemiyle kıyaslandığında “radikal” bir değişimi simgelediği belirtiliyor.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Sadece 19 adet üretilecek Lamborghini Sion Roadster tanıtıldı

Sadece 19 adet üretilecek Lamborghini Sion Roadster tanıtıldı

access_time09 Temmuz 2020 12:30

Lamborghini tarihinin en güçlü üstü açık modeli olan Lamborghini Sion Roadster modelinin örtülerini kaldırdı.

Devletin deniz taşıtlarına sıfır ÖTV ile yakıt verilecek

Devletin deniz taşıtlarına sıfır ÖTV ile yakıt verilecek

access_time09 Temmuz 2020 12:02

Genel bütçe kanununa bağlı kamu idarelerinin sahip olduğu deniz taşıtlarına verilecek yakıtta ÖTV sıfırlandı

Mahkemeden yağ yakan lüks otomobile ayıplı ürün

Mahkemeden yağ yakan lüks otomobile ayıplı ürün

access_time09 Temmuz 2020 11:57

Bakırköy 1. Tüketici Mahkemesi, 3 yıl önce 1 milyon 268 bin 743 liraya satın aldığı otomobilinin sorunlar nedeniyle sürekli arıza yaptığını ifade ederek "ayıplı mal" davası açan...

Shell Eco-Marathon Avrupa’ya Türk gençleri damga vurdu

Shell Eco-Marathon Avrupa’ya Türk gençleri damga vurdu

access_time09 Temmuz 2020 11:49

Dünyanın en uzun soluklu öğrenci inovasyon yarışmalarından biri olan Shell Eco-marathon’un Avrupa ayağına bu yıl Türk gençleri aldıkları 3 birincilik ile damga...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)