ABD'de araç satışlarında artış beklentisi

ABD'de araç satışlarında artış beklentisi

access_time02 Nisan 2024 14:30
ABD'de yeni araç satışlarının 1. çeyrekte son dönemdeki yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

ABD otomobil satışlarının ilk çeyrekte muhtemelen orta tek haneli bir oranda arttığı tahmin ediliyor.

Cox Automotive'e göre, ABD'de yeni araç satış hacminin ilk çeyrekte bir önceki yıla göre %5,6 artarak 3,8 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Cox, mart ayının mevsimsellikten arındırılmış yıllık oranının geçen yıla göre 0,6 milyon adet artışla, ancak Şubat ayına göre hafif bir düşüşle 15,5 milyon adet civarında tamamlanmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.

J.D. Power veri ve analiz bölümü başkanı Thomas King, "Satış ve harcama performansı etkileyici olsa da, satılamayan araç stokları arttıkça ve rekabetçi baskılar yoğunlaştıkça perakendeci ve üretici karlılığının azalması pahasına gerçekleşiyor" dedi.

J.D. Power'a göre, ortalama işlem fiyatlarının mart ayında bir yıl öncesine göre %3,6 düşüşle 44.186 $ olması bekleniyor.

S&P Global Mobility, "2023'ün ikinci çeyreğinden bu yana, otomobil tüketicilerinin karşı karşıya olduğu mevcut satın alma ortamı göz önüne alındığında, satışların hızı uzun bir bekleme döneminde" dedi.

Edmunds raporunda yer alan verilere göre General Motors'un Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan otomobil üreticisi olarak yerini koruması bekleniyor ancak büyümenin bir yıl öncesine göre nispeten sabit kalacağı tahmin ediliyor.

ABD'de otomotiv grevinin faturası ağırlaşıyor

 

ABD'de araç satışları arttı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bayram tatilinde otoyolları 11 milyondan fazla araç kullandı!

Bayram tatilinde otoyolları 11 milyondan fazla araç kullandı!

access_time15 Nisan 2024 16:34

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinde otoyolları 11 milyon 236 bin 983 aracın kullandığını açıkladı. Özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve...

Tesla çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkaracak

Tesla çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkaracak

access_time15 Nisan 2024 14:35

Elektrikli araba üreticisi Tesla, elektrikli araç pazarında yoğunlaşar rekabetin etkisiyle düşen satışlar nedeniylm küresel işgücünün %10'undan fazlasını işten...

Elektrikli araç kullanıcıları tatilinde şarj problemi yaşadı mı?

Elektrikli araç kullanıcıları tatilinde şarj problemi yaşadı mı?

access_time15 Nisan 2024 11:30

TEHAD Başkanı Berkan Bayram, Ramazan Bayramı tatilinde elektrikli şarj istasyonlarının sıkıntısız hizmet verdiğini belirterek, "Bu süreçte elektrikli otomobil kullanıcıları...

Radar uyarısı yapan sürücülere ceza

Radar uyarısı yapan sürücülere ceza

access_time14 Nisan 2024 15:32

Düzce'de selektörle radar uyarısı yapan sürücülere 45 bin 540 lira ceza kesildi

YORUM YAP

YORUMLAR (0)