Akaryakıtta zam kuyruğu

Akaryakıtta zam kuyruğu

access_time16 Ekim 2021 08:36
Bu gece yarısından itibaren uygulanan akaryakıt zammı öncesi istasyonlarda kuyruklar oluştu. Bazı vatandaşların bidonlara benzin doldurduğu görüldü

Bu gece yarısından itibaren uygulanan benzine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam öncesinde akaryakıt istasyonlarında kuyruklar oluştu. Edinilen bilgilere göre İstanbul, Ankara, Denizli ve Gaziantep'teki bazı istasyonlarda akşam saatlerinde uzun kuyruklar gözlemlendi.

“SON KEZ DEPOYU YARILAMAK İSTEDİM”
İstanbul Beşiktaş'ta Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonuna bazı vatandaşların zam öncesinde akaryakıt almaya geldiği görüldü. Sözcü'den Fahrettin Öztürk'e konuşan Musab Özçelik, “Ben bu akşam benzin almayacaktım. Ama zam yapılacağını duyduğum için son kez, kısmen ucuza depoyu yarılamak istedim. Fulleyemiyorum da. Yarılayacağım. Çok pahalı çünkü mevcut durumda bile bu kadar pahalıyken zam geleceğini öğrendik. O yüzden geldim” dedi.

“ZAM BİZİ OLUMSUZ ETKİLER, EKONOMİK DAR BOĞAZDAYIZ”
Abdullah Yar isimli vatandaş ise, “Zam yapılması konusunda biraz da mecbur kalınıyor diye düşünüyorum ama olmasa daha iyi olurdu. Bunlar piyasanın mecburiyetleri. Dünyanın içinde krizden bizim sıyrılıp çıkmamız zaten mümkün değildi. Yeni zammın vatandaş üzerindeki etkisi kesinlikle olumsuz olur. Çünkü zaten ciddi bir ekonomik dar boğazdayız şu anda” diye konuştu.

Benzin almak isterken zam yapılacağını öğrendiğini söyleyen İbrahim Şaşmaz, “Zaten pahalıydı. Daha da arttı fiyatı. Her şey gibi bunun da. Hepimizi kötü etkiliyor. Git gide daha kötüye gidiyor. Yani iktidarın değişmesi lazım. Yeni ekonomi politikaları lazım. Daha ciddi yaklaşımlar lazım” dedi.


BİDONLARA DOLDURDU
Ankara'dan paylaşılan görüntüde gece yarısına saatler kala bir akaryakıt istasyonunda vatandaşın bidonlara benzin doldurduğu görüldü.

“VATANDAŞ ZAM ÖNCESİ AKARYAKIT ALMAYA ÇALIŞIYOR”
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir de bir akaryakıt istasyonundan izlenimlerini paylaştı. Sosyal medya hesabından akaryakıt istasyonundaki yoğunluk görüntüsünü paylaşan Demir, “Görüntüyü az önce çektim. Gece yarısı gelecek zam öncesi, vatandaş akaryakıt almaya çalışıyor” dedi.

Gaziantep’teki akaryakıt istasyonundan görüntü paylaşan Şahinbey Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Hasan Şencan, “Tarihe not düşsün AKP döneminde benzin kuyruğu” ifadelerine yer verdi.

“VATANDAŞI BU DURUMA DÜŞÜREN AKP UTANSIN”
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da akaryakıt istasyonundaki kuyruk görüntüsünü paylaşarak, “AKP demek zam demek. Uzun mazot kuyrukları demek. Türkiye’nin her yerinden benzer görüntüler geliyor. AKP’nin ülkeyi getirdiği nokta bu” dedi.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Ankara'da vatandaşın damacanaya benzin doldurduğu görüntülere ilişkin, “Vatandaş benzin – motorin kuyruğunda… Damacanalara depoluyorlar! Vatandaşı bu duruma düşüren AKP utansın” yorumunu yaptı.

ERDOĞAN ‘TÜRKİYE’DE KUYRUK YOK’ DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok” ifadeleri kullanmıştı.

Motorin ve benzine zam geliyor

EPGİS Başkanı Aktaş: ÖTV'nin yansıtılması P'ye yakın zam anlamına gelir

Ağır hizmet araçlarına düşük emisyon düzenlemesi

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatını gerçekleştirdi

Otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatını gerçekleştirdi

access_time04 Haziran 2023 14:47

OİB'in açıkladığı verilere göre otomotiv sektörü en yüksek mayıs ayı ihracatına imza attı.

İşte mayısta en çok satılan otomotiv markaları

İşte mayısta en çok satılan otomotiv markaları

access_time04 Haziran 2023 11:57

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarında geçen ay satışlarda ilk 3'te Fiat, Opel ve Peugeot markaları yer aldı.

Ankara'da, bugün bazı yollar trafiğine kapatılacak

Ankara'da, bugün bazı yollar trafiğine kapatılacak

access_time03 Haziran 2023 01:38

Ankara Valiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Çip krizi bitti şimdi sıra işgücü açığında

Çip krizi bitti şimdi sıra işgücü açığında

access_time03 Haziran 2023 00:52

Çip krizini atlatıldığını söyleyen Opel CEO'su Florian Huettl, şimdi de sektörde nitelikli işgücü açığı oluştuğunu ve bilgi teknolojileri alanında uzman arayışının olduğunu...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)