Bugatti'nin satışı için son aşamaya gelindi

Bugatti'nin satışı için son aşamaya gelindi

access_time22 Şubat 2021 13:03
Volkswagen, elektrikli süper otomobil üreticisi Rimac ile Bugatti markasının satışı için görüşmelerde son aşamaya geldi.

Volkswagen grubuna ait Porsche AG’nin tepe yöneticisi (CEO) Oliver Blume, bir otomobil dergisine verdiği mülakatta “Şu anda Bugatti'yi mümkün olan en iyi şekilde nasıl geliştirme konusunda yoğun çalışma içindeyiz. İyi bir teknolojik uyuma sahip olan Rimac burada bir rol oynayabilir" açıklamasında bulundu.

Porsche CEO'su, Alman Automobilwoche dergisine, satış konusunda çeşitli senaryoların gündemde olduğunu ancak yılın ilk yarısında iki firma arasında bir anlaşmanın gerçekleşeceğini umduğunu söyledi.

İngiliz otomobil dergisi Car da, 2020'de şirket kaynaklarına dayandırdığı bir haberde, Volkswagen'in Bugatti'yi Rimac Automobili'ye satmanın eşiğinde olduğunu duyurmuştu.

Ronaldo kendisine doğum günün hediyesi olarak Bugatti aldı

 

Bugatti 110. yılına özel olan otomobilini tanıttı

 

Bugatti'nin yeni canavarı tanıtıldı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

AB'de ticari araç satışları ocakta azaldı

AB'de ticari araç satışları ocakta azaldı

access_time24 Şubat 2021 15:01

Avrupa Birliği (AB) ticari araç pazarında toplam satışlar, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,2...

Grand Theft Auto yasağı

Grand Theft Auto yasağı

access_time24 Şubat 2021 12:11

ABD’nin Chicago eyaletinde hızla artan araba kaçırma ve şiddet içerikli suçlar nedeniyle Grand Theft Auto ve diğer şiddet içeren video oyunlarının yasaklanması...

Moody’s’ten otomotiv sektörü için önemli uyarı

Moody’s’ten otomotiv sektörü için önemli uyarı

access_time24 Şubat 2021 08:01

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's, çip kıtlığı Ford Motor Co. ve GMn'in karlarını üçte bir oranında düşürebileceği öngörüsünde bulundu.

Para alamayınca dayısının otomobilini parçaladı

Para alamayınca dayısının otomobilini parçaladı

access_time23 Şubat 2021 14:00

Beyoğlu'nda dayısından para alamadığını iddia eden kişi, dayısının otomobiline hoparlörle vurarak zarar verdi. Dayı da yeğenini demir çubukla dövüp başından yaralarken, aile...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)