Bursa'dan TOGG'a hazırlık! Elektrikli şarj istasyonu atağı

Bursa'dan TOGG'a hazırlık! Elektrikli şarj istasyonu atağı

access_time22 Mart 2021 14:35
Türkiye'nin ilk yerli, milli ve elektrikli otomobiline ev sahipliği yapacak Bursa'da, elektrikli araç şarj istasyonlarıyla ilgili altyapı çalışmalarına başlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu'nun (TOGG) seri üretime geçmesi sonrasında yılda 100 bin elektrikli aracın kullanıma katılacağı beklentisiyle elektrikli şarj istasyonlarıyla ilgili harekete geçildi.

Belediyenin, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı marifetiyle yaptığı altyapı çalışması çerçevesinde ilgili firmalarla görüşülüp saha çalışmaları gerçekleştirdi. Kentin 25 ayrı noktasında kurulması planlanan elektrikli araç şarj istasyonlarıyla ilgili yer tespiti de yapıldı.

Şarj istasyonlarının kurulması düşünülen noktalar seçilirken, ana arterlere ve merkez bölgelere yakınlık, vatandaşların şarj istasyonuna araçları ile kolay giriş-çıkış yapabilmesi, özellikle şehirlerarası seyahat edenlerin araç bataryaları şarj edilirken dinlenebilecekleri ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tesislerin yer alması gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.

AKTAŞ: ALTYAPI HAZIRLIĞINI YAPIYORUZ

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın otomotiv endüstrisindeki tecrübesini elektrikli otomobil üretiminde de en iyi şekilde göstereceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Günümüzde kullanımı giderek artan elektrikli araçlarla ilgili altyapı hazırlamaya başladık. Geleceğin Bursa'sını inşa ederken, teknolojik değişim ve gelişeme de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Yerli ve milli otomobil, sadece Bursa için değil, Türkiye için bir gurur kaynağı olacak. Biz, Bursa'da bu konuda gerekli altyapıyı oluşturarak, örnek bir kent olmak istiyoruz. Yakın gelecekte önemli bir ihtiyaç haline gelecek elektrik araç şarj istasyonları ile ilgili çalışmaları başlattık." 

Elektrikli araç sistemleri yatırımına devlet desteği

Sakarya'da üretilen 55 bin 485 aracın 38 bin 496'sı ihraç edildi

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Trafik sigortasında yeni dönem

Trafik sigortasında yeni dönem

access_time13 Haziran 2021 15:26

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) trafik sigortasında yeni döneme ilişkin açıklama yaptı

Yerli elektrikli otobüs Almanya yollarına çıkacak

Yerli elektrikli otobüs Almanya yollarına çıkacak

access_time12 Haziran 2021 14:01

Karsan, Almanya’nın Weilheim kentinde gerçekleşen elektrikli otobüs ihalesini kazandığını duyurdu

Volkswagen ve Audi sahiplerinin bilgileri çalındı

Volkswagen ve Audi sahiplerinin bilgileri çalındı

access_time12 Haziran 2021 12:00

Alman Volkswagen ve Audi marka otomobil firmalarına düzenlenen siber saldırıda müşteri bilgileri çalındı. Açıklamada satın almak isteyenlerin bilgileri çalındı dendi

Huawei'den sürücüsüz araç hamlesi

Huawei'den sürücüsüz araç hamlesi

access_time11 Haziran 2021 16:48

Çinli teknoloji ve telekomünikasyon devi Huawei'nin akıllı araç birimi yöneticisi Wang Jun, firmanın 2025'e kadar sürücüsüz araç piyasasına gireceğini ifade etti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)