Hem elektrikli hemde değişik olsun

Hem elektrikli hemde değişik olsun

access_time11 Mart 2019 17:16
Son dönemde yeni elektrikli modeller konusunda adeta patlama yaşanıyor.

Elektrikli ama değişik olsun

Elektrikli araçlara olan ilgiyi artırmak amacıyla değişik çözümler ortaya konulmaya başlandı. Cenevre Otomobil Fuarı, bu anlamda da öncü denilebilecek yeniliklere sahne oldu.

Örneğin Fiat’ın konsepti, bundan böyle elektrikli araçlarda iç ve dış mekan unsurlarından pilin kapasitesine kadar bir çok şeyin sürücü tarafından seçilebileceğini ortaya koydu. Fiat’ın 120. yılına özel olarak tasarlanıp geliştirilen “Concept Centoventi”, elektrikli araçlarda çığır açabilecek yeniliklere imza atıyor. Fiat, bir yandan söz konusu konseptle gelecekteki Panda modelinin ipuçlarını verirken, diğer yandan da satın alma aşamasında herhangi bir kısıtlama olmaksızın, müşterinin zevkine ve ihtiyacına göre kişiselleştirme seçenekleri sunulacağını ortaya koyuyor. Zira müşteri, aracın tüm plastik parçaları, kapıları ve tavanını istediği renklerde talep edebiliyor. Bununla birlikte iç mekanda hangi göstergelerin kullanılacağından, kokpitte hangi unsurların bulunması gerektiğine, koltuklara kadar her şeyi kendi seçebiliyor. Hatta isterse bazı donanımları sonradan alıp, araca kendisi ekleyebilecek. 

Fiat, ayrıca pilin kapasitesini de seçmeli yapmış. Araç standart olarak 100 km menzilli bataryalarla donatılıyor. Daha uzun menzil için araç zeminine monte edilen ve her biri ilave 100 km menzil sağlayan üç adet daha batarya kiralanabiliyor veya satın alınabiliyor. Sürgülü kızak sistemi batarya kitlerinin kolay montajına imkân tanıyor. Ayrıca koltuğun altına da, kullanıcının söküp evde şarj edilebileceği bir  batarya daha monte edilebiliyor. Böylece menzil 500 km’ye çıkabiliyor. (Milliyet)

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Eksper raporları e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek

Eksper raporları e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek

access_time24 Temmuz 2024 11:45

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, eksper raporlarının artık e-Devlet üzerinden görüntülenebildiğini duyurdu.

Motorine indirim yolda! İşte güncel fiyatlar

Motorine indirim yolda! İşte güncel fiyatlar

access_time24 Temmuz 2024 09:15

Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1.59 lira indirim bekleniyor. İşte üç büyükşehirde geçerli olan güncel akaryakıt fiyatları...

Toyota'dan kritik hisse geri alım planı

Toyota'dan kritik hisse geri alım planı

access_time23 Temmuz 2024 15:16

Konuya ilişkin bilgi veren kaynaklar, Toyota'nın finans kuruluşlarındaki hisselerinin geri alımı için planlamalar yaptığını aktardı.

Porsche beklentilerini düşürdü

Porsche beklentilerini düşürdü

access_time23 Temmuz 2024 08:14

Porsche, 2024 yılı için 42 milyar euroluk gelir beklentisini 39 milyar euroya düşürdü.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)