​Kosifler Group’tan yatırım hamlesi

​Kosifler Group’tan yatırım hamlesi

access_time20 Ekim 2015 06:14
BMW grubu markalarının satışını gerçekleştiren Kosifler Group'tan 70. yılında 100 milyon TL’lik yatırım açıklaması
Türkiye’nin en köklü kurumsal aile şirketlerinden olan ve BMW grubu markalarının satışını gerçekleştiren Kosifler Group, 70. yılında 100 milyon TL’lik yatırım yapacağını açıkladı.
 
Kosifler Group CEO’su Temel Aras ve Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kosif’in katılımıyla düzenlenen toplantıda, grubun yatırım planları ve hedefleri anlatıldı. Bu yıl otomotiv perakendeciliği yatırımlarına 60 milyon TL ayıran Kosifler Group, İstanbul Bostancı showroomunu tamamen yenileyip büyütürken, Kavacık’ta yeni showroom ve servis noktası yatırımlarını sürdürüyor. Grup, son olarak da Samsun’da yeni bir showroom ve servis yatırımı yaptı. Kavacık ve Samsun’un 2016 yılı bitmeden faaliyete geçmesi planlanıyor. 
Grup, araç kiralama operasyonuna yıl sonuna kadar 7 milyon euro’ya yakın ek yatırım yapacak. Turizmde de 12.5 milyon dolar yatırımkla hayata geçirilecek İstanbul’daki otel projesi ise sürüyor.
CEO Aras, grup olarak yeni iş fırsatlarına da baktıklarını, gayrimenkul ve güneş enerjisi alanında yatırım öngördüklerini kaydetti.
folder_openEtiketler

İlgili Haberler

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

access_time30 Mayıs 2024 14:39

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere uygulanması düşünülen anti-damping vergisine ilişkin kararını, Avrupa seçimlerinin sonrasına...

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

access_time30 Mayıs 2024 08:21

Toyota'nın üretim ve satışları nisanda düştü. Gerilemede, Çin'deki şiddetli fiyat rekabeti, güvenlik testi skandalı etkili oldu.

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

access_time30 Mayıs 2024 07:58

İngiltere'de otomobil üretimi nisan ayında da geriledi. Elektrikli araçların üretilen tüm otomobillerin içindeki payı yükseldi

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

access_time29 Mayıs 2024 11:18

Türkiye'de uzun yıllar yüksek satış sayılarına sahip olan Alman otomotiv markalarının pazar payı yüzde 16,81'e geriledi. Türkiye otomotiv pazarında Volkswagen, Mercedes, BMW...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)