Musk, Tesla'daki kontrolünü artırmak istiyor

Musk, Tesla'daki kontrolünü artırmak istiyor

access_time16 Ocak 2024 08:28
Musk, "Etkili olmaya yetecek kadar, ama beni deviremeyecek kadar da değil hissenin kontrolüne sahip olmalıyım" diyerek Tesla üzerinde daha da çok kontrol sahibi olmak istediğini belirtti.

Tesla ve SpaceX'in üst düzey yöneticisi ve sahibi konumunda olan milyardır Elon Musk, pazartesi günü yaptığı açıklamada Tesla'da oy kontrolünün yaklaşık %25'ini istediğini söyledi.

Musk halihazırda Tesla'nın yaklaşık %13'üne sahip veya şirketin 2023'ün üçüncü çeyreğine ilişkin son mali dosyasında bildirildiği üzere, şirketin tedavüldeki 3,19 milyar adi hisse senedinin yaklaşık 411 milyonunun elinde tutuyor.

Musk şimdi Tesla üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmak istiyor.

Musk yaptığı X üzerinden yaptığı paylaşımda, "%25 oy kontrolüne sahip olmadan Tesla'yı yapay zekâ ve robotik alanında lider olacak şekilde büyütmekten rahatsızım. Etkili olmaya yetecek kadar, ama beni deviremeyecek kadar da değil hissenin kontrolüne sahip olmalıyım. Durum böyle olmadığı sürece, Tesla dışında ürün üretmeyi tercih ederim. Tesla'nın bir değil, bir düzine girişim olduğunu anlamıyor gibisiniz" ifadelerini kullandı.

Tesla, Almanya'daki fabrikasında üretimi durdurdu

 

Tesla 1.6 milyon aracı geri çağırıyor

 

Tesla, tahtını BYD'ye kaptırdı

 

Tesla fabrikasında korkunç olay: Robot işçiye saldırdı!

 

Tesla 120 bin aracı geri çağıracak

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

AB, Çinli elektrikli otomobiller kararını erteledi!

access_time30 Mayıs 2024 14:39

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere uygulanması düşünülen anti-damping vergisine ilişkin kararını, Avrupa seçimlerinin sonrasına...

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

Toyota'nın üretim ve satışları geriledi

access_time30 Mayıs 2024 08:21

Toyota'nın üretim ve satışları nisanda düştü. Gerilemede, Çin'deki şiddetli fiyat rekabeti, güvenlik testi skandalı etkili oldu.

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

İngiltere'de otomobil üretimi düştü

access_time30 Mayıs 2024 07:58

İngiltere'de otomobil üretimi nisan ayında da geriledi. Elektrikli araçların üretilen tüm otomobillerin içindeki payı yükseldi

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

Alman otomobillerinin Türkiye'deki pazar payı zayıflıyor

access_time29 Mayıs 2024 11:18

Türkiye'de uzun yıllar yüksek satış sayılarına sahip olan Alman otomotiv markalarının pazar payı yüzde 16,81'e geriledi. Türkiye otomotiv pazarında Volkswagen, Mercedes, BMW...

YORUM YAP

YORUMLAR (0)