Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri dünya basınında manşet oldu

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri dünya basınında manşet oldu

access_time20 Eylül 2020 13:01
BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri dünya basınında manşet oldu. Test uçuşlarını başarıyla tamamlayan Cezeri'yi Reuters haftanın en mutlu haberi ilan etti.

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştiren Cezeri, ABD'den Hindistan'a tüm dünya basınında gündem oldu. Cezeri'yi haftanın en mutu haberleri listesine alan Reuters haberi birinci sıraya koydu.

ABC NEVS: BAŞARIYLA UÇTU

Milli imkanlarla geliştirilen Cezeri, Amerikan ABC televizyonunda, "Türkiye'nin ilk uçan otomobili İstanbul'un üzerinde ilk test uçuşunu başarıyla tamamladı" haberiyle verildi.

REUTERS HAFTANIN EN MUTLU HABERİ İLAN ETTİ

Reuters ise, "Türkiye'nin ilk uçan araç prototipi yaklaşık 1.2 mil yüksekliğe (yaklaşık 2 km) 62 mili bölü saat hıza çıkması bekleniyor." de ve Cezeri'yi haftanın en mutlu haberi ilan ederek birinci sıraya koydu.

SBS NEWS: CEZERİ İLK UÇUŞUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI

Avustralya'da yayın yapan SBS News ise Cezeri'yi, "Türkiye'nin ilk uçan otomobili kısa bir süre havada süzülerek ilk test uçuşunu başarıyla tamamladı" haberiyle duyurdu.

WION MEWS: GELECEK BURADA

Hindistan merkezli ve Doğu Asya'daki ülkelerdeki gelişmeleri dünyaya duyuran WION News de, "Gelecek burada: Türkiye'nin uçan otomobili ilk test uçuşunu başarıyla tamamladı. Araç, saatte 100 km hıza ve 2000 metre yüksekliğe kadar ulaşabiliyor" dedi.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

En uzun menzilli elektrikli otomobil

En uzun menzilli elektrikli otomobil

access_time19 Eylül 2021 09:56

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Kurumu (EPA), elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors tarafından geliştirilen Lucid Air'in en uzun menzilli elektrikli otomobil olarak...

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

access_time18 Eylül 2021 06:32

Toyota Motor, yeni tip korona virüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

access_time17 Eylül 2021 13:48

Ticaret Bakanlığı, ÖTV matrah değişikliği sonrası ortaya çıkan indirimi fiyatlara yansıtmadığı iddia edilen bayiler için harekete geçti. Konuyla ilgili ticaret müfettişleri...

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

access_time17 Eylül 2021 12:34

Otomobil üreticisi Renault bazı departmanlardan 2 bin kişiyi işten çıkarmayı, veri bilimi ve batarya kimyası gibi alanlarında ise 2 bin 500 kişiyi işe almayı planlıyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)