Yeni Buggy Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

Yeni Buggy Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

access_time01 Şubat 2019 17:45
Volkswagen, 1960'lar ve 1970'lerin buggy araçlarından esinlenerek tasarlanan tam elektrikli konsept modeli Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Alman üretici Volkswagen, yeni buggy aracının ilk tam elektrikli versiyonunu Mart ayı başında vitrine çıkaracak. Konsept modelin, Amerikan buggy araçlarından esintiler taşıdığı görülüyor.

Buggy ile ilgili bilgiler paylaşan Volkswagen Baş Tasarımcısı Klaus Bischoff, "Yeni elektrikli buggy, klasik bir aracın, modern bir versiyonunun nasıl görüneceğine dair bir fikir sunuyor. Elektrikli bir aracın da duygusal bağı yaratmasını hedefledik" dedi.

ELEKTRİKLİ ARAÇ PLATFORMUNDA ÜRETİLECEK

1970'li yıllarda Beetle şasisi temel alınarak geliştirilen buggy, yeni versiyonunda modüler elektrikli araç alt yapıya sahip. Aracın yeni altyapısı, tam elektrikli platformun yalnızca seri üretimi yapılan modeller dışında da kullanılabilmesine izin veriyor.

Aracın orjinalinde olduğu gibi sabit tavanı veya kapıları bulunmuyor. Genel görünümde ise, büyük boyutta jantlar, off-road lastikler ve kapısız eşik tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Volkswagen niş modeli, ilk neslinde 1980'li yıllara kadar üretilmiş ve yaklaşık 250 bin adetlik üretim rakamına imza atmıştı.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Los Angeles Otomobil Fuarı'na elektrikliler damga vurdu!

Los Angeles Otomobil Fuarı'na elektrikliler damga vurdu!

access_time21 Kasım 2019 14:49

Dünyanın önde gelen otomotiv ürecileri Los Angeles Otomobil Fuarı için toplandı. İlk olarak basın mensupları için kapılarını açan fuarda elektrikli ve hibrit modellerin ağırlığı...

Tokyo’da şov başlıyor

Tokyo’da şov başlıyor

access_time14 Ekim 2019 10:15

Bu yıl 46'ıncısı düzenlenen Tokyo Otomobil Fuarı kapılarını açmak için gün sayıyor.

118. New York Uluslararası Otomobil Fuarı başlıyor

118. New York Uluslararası Otomobil Fuarı başlıyor

access_time29 Mart 2018 05:06

Yaklaşık 30 otomotiv firmasının 60'tan fazla yeni modelinin tanıtılacağı fuarda, yüzlerce otomobil 10 gün boyunca katılımcıların beğenisine sunulacak

Cenevre'de Tesla etkisi

Cenevre'de Tesla etkisi

access_time07 Mart 2018 05:07

Elon Musk'ın Tesla'sı 88. Cenevre Otomobil Fuarı'na katılmadı. Ancak fuarda gündem Tesla. Fuara katılan hemen hemen tüm markaların bir elektrikli modeli var

YORUM YAP

YORUMLAR (0)