Yeni Buggy Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

Yeni Buggy Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

access_time01 Şubat 2019 17:45
Volkswagen, 1960'lar ve 1970'lerin buggy araçlarından esinlenerek tasarlanan tam elektrikli konsept modeli Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Alman üretici Volkswagen, yeni buggy aracının ilk tam elektrikli versiyonunu Mart ayı başında vitrine çıkaracak. Konsept modelin, Amerikan buggy araçlarından esintiler taşıdığı görülüyor.

Buggy ile ilgili bilgiler paylaşan Volkswagen Baş Tasarımcısı Klaus Bischoff, "Yeni elektrikli buggy, klasik bir aracın, modern bir versiyonunun nasıl görüneceğine dair bir fikir sunuyor. Elektrikli bir aracın da duygusal bağı yaratmasını hedefledik" dedi.

ELEKTRİKLİ ARAÇ PLATFORMUNDA ÜRETİLECEK

1970'li yıllarda Beetle şasisi temel alınarak geliştirilen buggy, yeni versiyonunda modüler elektrikli araç alt yapıya sahip. Aracın yeni altyapısı, tam elektrikli platformun yalnızca seri üretimi yapılan modeller dışında da kullanılabilmesine izin veriyor.

Aracın orjinalinde olduğu gibi sabit tavanı veya kapıları bulunmuyor. Genel görünümde ise, büyük boyutta jantlar, off-road lastikler ve kapısız eşik tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Volkswagen niş modeli, ilk neslinde 1980'li yıllara kadar üretilmiş ve yaklaşık 250 bin adetlik üretim rakamına imza atmıştı.

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Avrupa'nın dev otomobil fuarı iptal edildi

Avrupa'nın dev otomobil fuarı iptal edildi

access_time28 Şubat 2020 16:28

Korona virüsün dünya genelinde yayılmaya başlaması arka arkaya dev fuarların iptal edilmesine neden oluyor. Avrupa'nın alanındaki en büyük fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil...

Cenevre’de Türkiye imzası

Cenevre’de Türkiye imzası

access_time24 Şubat 2020 10:23

Hyundai Assan’ın İzmit tesislerinde ürettiği yeni i20’nin dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Ayrıca Bursalı Clio’nun hibrit versiyonu E-Tech de vitrine...

CAMP & CARAVAN İstanbul Fuarı düzenleniyor

CAMP & CARAVAN İstanbul Fuarı düzenleniyor

access_time12 Şubat 2020 13:57

Dünyada git gide yaygınlaşarak 40 milyar avroluk bir dev bir pazara dönüşen kamp ve karavan turizmi sektörü, bu yıl 2’ncisi düzenlenen CAMP & CARAVAN İstanbul Fuarı’nda bir araya...

Yerli otomobili ABD'de anlatacak

Yerli otomobili ABD'de anlatacak

access_time06 Ocak 2020 16:09

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES’de katılacağı bir konferansta Türkiye’nin otomobilini anlatacak.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)