Cuma gecesi akaryakıtta 'gizli zam'

Cuma gecesi akaryakıtta 'gizli zam'

access_time07 Aralık 2020 10:25
Akaryakıta, 'gizli' zam! Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, cumayı cumartesiye bağlayan gece benzin ve motorine, TÜPRAŞ çıkış fiyatları değişmemesine rağmen bir-iki kuruş zam yaptı.

Benzin ve motorin fiyatlarına en son Kasım ayında zam yapıldı. 25 Kasım tarihinde benzine 37 kuruş, 26 Kasım'd da motorine 28 kuruş zam geldi. Motorinde, 5 kuruşluk zam gereksinimi de “eşel mobil” sistemi işletilerek, ÖTV’den karşılanıp, pompa fiyatlarına yansımadı.

Bu zamlar kamuoyuna duyurulmuştu.

CUMA GECESİ ZAM

Türkiye’de pazar payında önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, Habertürk'ten Olcay Aydilek haberine göre, Türkiye'de kısıtlamanın başladığı cumayı cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorin fiyatlarında birkaç kuruşluk fiyat artışına gitti. Şirketlerin pompa fiyatlarına yansıttığı bu fiayt artışı kamuoyuna duyurulmadı.

TÜPRAŞ ÇIKIŞ FİYATLARI

Sektörden erişilen kaynakların belirttiğine göre, TÜPRAŞ çıkışlı fiyatlarda bir değişiklik olmadı. Bazı akaryakıt dağıtım şirketleri bu artışı yaptı ve pompa satış fiyatlarına yansıttı. Diğer dağıtım şirketlerinin de bu hafta benzer adımı atması bekleniyor.

İkinci elde satıcı arttı, alıcı azaldı

Sanayilerde kış lastiği yoğunluğu başladı

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

Bayram dönüşü trafikte son durum

Bayram dönüşü trafikte son durum

access_time13 Nisan 2024 18:24

Ramazan Bayramı tatilinin sonuna gelindi. Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu sürüyor.

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

Uzmanlardan sürücülere bayram dönüş yolunda uyarılar

access_time13 Nisan 2024 17:21

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla memleketlerine veya tatil bölgelerine giden vatandaşların dönüş yoluna girdiğini belirten uzmanlar, sürücülerin yolda dikkat etmesi gereken...

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

Bayram tatilinin 7 gününde yollar kan gölü

access_time13 Nisan 2024 11:15

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin 7 gününde 4 bin 370 trafik kazasında 55 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 331 kişinin yaralandığını...

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

Bayram tatilinden dönenler trafikte yoğunluk oluşturdu

access_time13 Nisan 2024 08:42

Anadolu Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren bazı sürücülerin dönüşe geçmesiyle hareketlilik arttı.

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • ALİ HASAN KARKAS07 Aralık 2020 11:55eskiden şehrimizde zengin kişilerde dahi otomobil olmaz idi .şimdi asgari ücretlirde dahi iki tane otomobil var nerede ise.olacağı bu.

    (%0) (%0)