Huawei'den elektrikli araba adımı

Huawei'den elektrikli araba adımı

access_time08 Şubat 2021 14:49
Son dönemde elektrikli otomobiller hayli popüler olmuş durumda. Öyle ki otomobil sektörüyle alakası olmayan isimler de elektrikli otomobil üretmek için harekete geçtiler.

Geçtiğimiz günlerde Apple, elektrikli otomobil için kolları sıvadığını açıklamıştı. Hatta Apple üretim için Kia ile anlaştığını da belirtti. Yani 2024 yılında yollara çıkması planlanan Apple markalı otomobilin Kia tarafından üretileceğini söyleyebiliriz.

Peki ya teknoloji sektöründeki diğer isimler? Çin’den sızdırılan bilgilere göre Apple haricinde Huawei de elektrikli araçlar için harekete geçmiş durumda.

Çin kaynaklı bilgilere göre Huawei şu sıralar elektrikli otomobillerle ilgili araştırmalar yapıyor. Hali hazırda pek çok isim ile irtibatta olan Huawei’nin çalışmalarını gizli olarak sürdürmesinin nedeni ise Amerika.

Malum ABD şu aralar Huawei ne yapsa orada bitiyor. Çinli üretici üzerine pek çok ambargo uygulandığı için bazı geliştirmeleri yapmak fazlasıyla zor oluyor.

Bu durumun farkında olan Huawei de bazı çalışmaları çok fazla basına sızdırmadan yapmanın peşinde. Eğer söylentiler doğruysa Huawei’nin temel hedefi akıllı otomobilini Apple’dan önce yollara çıkarabilmek.

Elbette bu çok da kolay bir olay değil. Malum otomobil üretmek çok farklı iş kolları ile temasta olmayı gerektiriyor. Burada Huawei’nin avantajı olan tek nokta ise Çin’de otomobil üreten pek çok isim olması. Dolayısıyla bu noktada ABD ya da başka ülkelerdeki üreticilere olan bağımlılık azalacaktır.

Otomotiv sektörü strateji değiştiriyor

 

Akaryakıtta fiyatlama göstergeleri 11 ayın zirvesinde

 

Elektrikli uçan otobüs geliyor

 

 

folder_openEtiketler

İlgili Haberler

En uzun menzilli elektrikli otomobil

En uzun menzilli elektrikli otomobil

access_time19 Eylül 2021 09:56

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Kurumu (EPA), elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors tarafından geliştirilen Lucid Air'in en uzun menzilli elektrikli otomobil olarak...

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

access_time18 Eylül 2021 06:32

Toyota Motor, yeni tip korona virüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

Sıfır araç fiyatlarına denetim!

access_time17 Eylül 2021 13:48

Ticaret Bakanlığı, ÖTV matrah değişikliği sonrası ortaya çıkan indirimi fiyatlara yansıtmadığı iddia edilen bayiler için harekete geçti. Konuyla ilgili ticaret müfettişleri...

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

Renault 2 bin kişiyi işten çıkartacak

access_time17 Eylül 2021 12:34

Otomobil üreticisi Renault bazı departmanlardan 2 bin kişiyi işten çıkarmayı, veri bilimi ve batarya kimyası gibi alanlarında ise 2 bin 500 kişiyi işe almayı planlıyor

YORUM YAP

YORUMLAR (0)